Rowerem z Czajki

Wyjątkowe położenie naszego obiektu, na wysokości 830 m n.p.m., tylko 50 m od Trasy Sudeckiej, będącej w zimie trasą biegową a latem rowerową sprawia, że to idealne miejsce dla osób kochajacych kolarstwo górskie.

Wielość rowerowych tras, będących częścią tzw. Rowerowej Krainy (obejmującej 19 dokładnie opisanych tras, dostępnych także w formie aplikacji na smartfony), umożliwia zarówno początkującym, jak i doświadczonym rowerzystom wybór trasy idealnie dostosowanej do preferowanych oczekiwań i możliwości kondycyjnych. Do wyboru są trasy o długości od kilkunastu do ponad 50 km i o poziomie od łatwego do dość trudnego.

Dla kilkuosobowych grup rowerzystów istnieje możliwość zapisania się na fakultatywną turystyczną wycieczkę rowerową, prezentującą najbardziej malownicze zakątki Szklarskiej Poręby i okolic. Jej długość jest uzależniona od poziomu grupy i dostosowywana indywidualnie. Dla bardziej zaawansowanych rowerzystów przygotowaliśmy klika propozycji całodniowych tras w stylu cross-country przez Polskę i Czechy, o długościach 45-75 km.

Dla wszystkich tych, którzy przyjada bez własnych "dwóch kółek" Czajka B&B oferuje możliwość wypożyczenia rowerów, od dziecięcych, poprzez młodzieżowe (koła 24"), na pełnowymiarowych rowerach górskich skończywszy. Ceny wypożyczeń to 10 zł za godzinę lub 30 zł/dzień. Wypożyczenie roweru na tydzień to 120 zł.
Na miejscu dostępny jest także podstawowy serwis rowerowy oraz udostępniona możliwość umycia bike'a.